Ugrás ide: Forgalmazott valutáink | Tudnivalók | GY.I.K.
IBUSZ nyereményjáték – 2025 nyár
Amennyiben rendelkezel 2025. évi nyári IBUSZ foglalással és az IBUSZ irodákban valutát váltasz utazásodhoz 2025. augusztus 31-ig, megnyerheted jövő évi görögországi nyaralásodat, vagy az értékes ajándékok egyikét!
Még nem foglaltad le utazásod? Nyugi, még nem késtél le, mivel a nyereményjátékban a korábban, és az ezt követően megkötött szerződések is részt vesznek! A nyereményjátékban való részvételhez a „Jelentkezés” gombra kattintva add meg az utazás megrendelésszámát és a valutaváltásról szóló bizonylat azonosítóját, valamint a személyes adataidat.
Részletek
A nyereményjáték időtartama
A játékban való részvételre jogosultak
Az a résztvevő jogosult a részvételre, aki az alábbi feltételeknek eleget tesz:
a www.ibusz.hu/valutavaltas linken a vezeték-, keresztnév, telefonszám, e-mail cím, valamint az utazás foglalásáról a megrendelésszám és a valutaváltás bizonylaton szereplő sorszám azonosító megadásával jelentkezik a sorsolásra.
Adatok ellenőrzése, sorsolás
A válaszokat 2025. szeptember 5-ig legyűjtjük, a megadott adatok valódiságát ellenőrizzük, majd a Résztvevők között sorsolás keretén belül kisorsoljuk a nyereményeket.
Nyeremények
Figyelem! Egy IBUSZ utazási szerződés megrendelésszám csak egyszer vesz részt a sorsoláson a valutaváltási bizonylatok számától függetlenül!
A Játékszabályzat ide kattintva érhető el.
Jelentkezés a nyereményjátékra >>>
Pénzváltási tevékenységünket a Raiffeisen Bank partnereként végezzük szerte az országban 36 irodában és 4 határkirendeltségen.
Felhívjuk tisztelt ügyfeleink figyelmét arra, hogy irodáinkban – a valutaforgalmazás sajátosságai miatt – bankkártyás fizetésre nincs lehetőség. Alkalmazott árfolyamaink irodánként eltérők. Az aktuális árfolyamokkal és a rendelkezésre álló készlettel kapcsolatban keressék a legközelebbi IBUSZ-irodát! Országos hálózatunknak köszönhetően mindenütt közel vagyunk ügyfeleinkhez!
Árfolyam: banki vagy tőzsdei forgalomban lévő fizetési eszközök, pénzek, értékpapírok vagy nyersanyagok kereslet-kínálat alapján kialakult ára.
Deviza: külföldi pénznemben történő követelés, tartozás. Mivel bankszámlán található, így nincs megfogható, fizikai formája (azaz nem bankjegy és nem érme).
Devizaváltás: ennek során bankszámlán lévő összeget váltunk egy másik ország pénznemére.
Konvertibilis valuta: a nemzetközi pénzpiacon bárhol és bármilyen valutára átváltható valuta.
Középárfolyam: a vételi és az eladási árfolyamok számtani átlaga.
Valuta: egy adott ország törvényes fizetőeszköze, amelynek fizikai formája van (azaz bankjegy vagy érme).
Valutaváltás: ennek során készpénzt váltunk egy másik ország készpénzére.
Valutaárfolyam: valamely valutának egy másik valutában kifejezett ára.
Valuta eladási árfolyam: ezen az árfolyamon vásárolhatunk valutát forintért. Az eladási árfolyam mindig magasabb a középárfolyamnál. Valuta vételi árfolyam: ezen az árfolyamon tudjuk eladni a valutánkat, amiért forintot kapunk. A vételi árfolyam mindig alacsonyabb a középárfolyamnál.
Fontos, hogy külföldi utazásunk alatt legyen nálunk valuta, készpénzben is!
300 ezer forintot elérő és azt meghaladó pénzváltás esetén a pénzváltónak szükséges rögzítenie az ügyfél születési családi és utónevét, állampolgárságát, anyja születési nevét, lakcímét, ennek hiányában tartózkodási helyét, azonosító okmányának számát és típusát. Az okmányokról a pénzváltó másolatot készít. Ez olyan előírás, ami „A pénzmosás- és terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról” szóló törvény szerint minden pénzváltóra kötelező érvényű.
Nem kell 10 millió forint alatti pénzváltás esetén. De ha 10 millió forintot elérő vagy meghaladó pénzváltásról van szó, az ügyfélnek kötelező bemutatnia egy olyan dokumentumot, amely igazolja a váltani kívánt pénz törvényes forrását. 50 millió forint feletti pénzváltás esetén a megbízó hitelintézet (bank) előzetes jóváhagyása is szükséges. Kockázatérzékenységi szempontok alapján a pénzváltónak jogában áll forrásigazolást kérni az ügyféltől a fenti értékhatároktól függetlenül is!
Ha az euró árfolyama 395 forintról például 380 forintra csökken, akkor a rendelkezésünkre álló forintért több eurót tudunk vásárolni. Azaz egy euróért kevesebb forintot kell fizetnünk, mint az erősödés előtt.
Ha az euró árfolyama 380 forintról felmegy például 395 forintra, akkor a rendelkezésünkre álló forintért kevesebb eurót tudunk vásárolni. Azaz egy euróért több forintot kell fizetnünk, mint a gyengülés előtt.
Akkor érdemes valutát vásárolni, amikor a forint erősödik. Ha viszont valutát szeretnék eladni forintért, akkor a forint gyengülésére kell várnunk.